Kiedy wracasz do domu zmęczony, zdenerwowany bądź zestresowany po ciężkim dniu pracy czym prędzej sięgnij po maleńką książeczkę „Strażnicy istnienia” autorstwa duchowego nauczyciela Eckharta Tolle. Mimo niewielkiej objętości zawiera ważną i istotną treść, która pozwoli Ci na nowo odnaleźć w życiu harmonię, docenić piękno dnia codziennego oraz skłoni Cię do zastanowienia się nad tym co najważniejsze. A przede wszystkim nauczy szacunku do zwierząt, które wbrew pozorom odgrywają ogromną rolę podczas naszej szarej egzystencji. Pokazują nam jak wspaniały i wielobarwny jest świat, jakie ukojenie potrafi ofiarować nam sama natura. Od dziś do ostatniego naszego tchnienia będziesz odkrywać sens w prostych czynnościach, cieszyć się każdą chwilą, a także odnajdziesz własne szczęście.

„Zasadnicze zadanie, jakie na tym świecie spełniają zwierzęta domowe, nie zostało w pełni rozpoznane. Utrzymują one miliony ludzi przy zdrowych zmysłach. Stały się Strażnikami Istnienia”

 Dzięki krótkim sentencjom Ecktarta Tolle oraz dołączonymi do nich pozytywnymi i pełnymi humoru ilustracjom Patricka McDonnella przypomnisz sobie, że tak naprawdę liczy się przede wszystkim teraźniejszość. Rozpamiętywanie błędów czy ran z przeszłości, albo zamartwianie się nawet nieistniejącymi problemami jest ogromną stratą czasu. W to miejsce lepiej iść na spacer, pobawić się z psem, czy zadzwonić do kogoś bliskiego i zwyczajnie wyznać mu swoją miłość. Czy wówczas życie nie stanie się piękniejsze?

Dzięki autorom tej skromnej, lecz jakże mądrej pozycji zrozumiemy, iż każdy kamień, roślina czy zwierzę są równie ważnymi Strażnikami Istnienia jak każdy człowiek. Dlatego powinniśmy dbać o naturę oraz inne żywe stworzenia. Wszystko co nas otacza tworzy czar, magię i piękno świata, które zawsze powinniśmy po pierwsze dostrzegać, a po drugie doceniać. Warto czasami zatrzymać się w tym ciągłym pędzie, odnaleźć chwilę, aby posłuchać szumu fal, kropel deszczu, spadających liści czy mruczącego kota.

Ujmując słowami wydawcy „jest to publikacja idealna dla osób, które chcą ujrzeć magię życia i zacząć doceniać piękno i czar otaczającego je świata”. Osobiście się w pełni z tym zgadzam. Kiedy sięgnęłam po tę książkę po nieprzyjemnej rozmowie z przyjaciółką humor poprawił mi się momentalnie, jak również doszłam do wniosku, iż nie warto ciągnąć w nieskończoność niepotrzebny nikomu konflikt, rozdrapywać dawnych ran, a wręcz przeciwnie – nauczyć się wybaczać i doceniać to co dobrego nas spotkało. Polecam serdecznie książkę Eckharta Tolle „Strażnicy istnienia”, która swoją objętością potwierdza prawdziwość słów: liczy się jakość, a nie ilość. :)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *