http://3.bp.blogspot.com/-_84HUDyulpA/Uc9ypDQ-VpI/AAAAAAAAIJw/_v73PVIBHRc/s600/krolowa_sniegu.jpg

Kiedy jesteśmy dziećmi – chcemy dorosnąć. Kiedy już stajemy się tymi „dorosłymi” okazuje się, że to nie jest wcale takie fantastyczne. Życie przestaje być bajką, a staje się istnym horrorem, gdzie każdego dnia musimy mierzyć się z różnorodnymi problemami. W takich momentach myślimy tylko o tym jakie to dzieciństwo było piękne i beztroskie, pozbawione zmartwień czy kłopotów. Niestety nie możemy stać się dziećmi po raz drugi, lecz istnieje pewien magiczny sposób, aby choć na chwilę powrócić do tamtych cudownych lat… Ostatnio również ja potrzebowałam takiej przyjemnej odskoczni od rzeczywistości i odwiedziłam w tym celu czarodziejkę, jaką jest książka…

Myślę, że „Królową Śniegu” autorstwa duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena każdy z was doskonale zna i zapewne też bardzo dobrze wspomina. Jeżeli potrzebujecie idealnej baśni dla swoich pociech, bądź sami potrzebujecie chwili zapomnienia i powrotu do dziecięcych chwil bądź wspomnień warto sięgnąć po „Królową Śniegu”. Wydawnictwo M wydało tę piękną historię w wersji ozdobionej niesamowitymi, fascynującymi oraz barwnymi ilustracjami, których autorem jest Vladyslav Yerko. Idealnie odzwierciedlają sens, wrażliwość i magię całej baśni, a do tego przykuwają uwagę. Każda osoba chociaż przez moment zatrzyma na nich wzrok!

A pewnie wiele czytelników z ogromną przyjemnością będzie do nich wracała, wpatrując się i godzinami rozmyślając nad przygodami Gerdy i Kaja, o ich przyjaźni, zmaganiach ze strachem oraz z nieznanym i nie zawsze przyjaznym światem. A w tym wszystkim surowa, chłodna Królowa Śniegu. O tak, ta bajka może jest i krótka, ale jeszcze na długo pozostanie w waszych głowach! Co ja mówię! O tej bajce i o pełnej gamie emocji jakie ona wywołuje nie zapomina się do końca życia! Nie wierzycie?! W takim razie musicie sami poznać „Królową Śniegu”! ;)

Warto zwrócić uwagę także na duży format zarówno samej książki jak i literek, dobrej jakości, śliski papier oraz twarda oprawa w obwolucie sprawia, że jest to ideale wydanie dla dzieci. Na pewno nie będzie dziecka niezadowolonego z tak pięknego prezentu!

„Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena to klasyka literatury dziecięcej i według mnie każdy powinien ją znać. Osobiście nie mogę się doczekać kiedy będę mogła swoim dzieciom przeczytać tę ponadczasową, przepiękną a przede wszystkim niezwykle mądrą baśń. A wyjątkowy egzemplarz z wydawnictwa M będę pielęgnować do końca życia, ponieważ to naprawdę piękne wydanie o które warto dbać. I warto mieć ją w swojej biblioteczce. Naprawdę gorąco – mimo Królowej Śniegu – polecam! ;)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa M, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *