W tamtym roku czas nie pozwolił mi na stworzenie fotorelacji z Warszawskich Targów Książki w Warszawie, dlatego dziś zapraszam Was na mały throwback – wspomnienie nie tylko tegorocznych, ale również ubiegłorocznych targów od czterech lat organizowanych na Stadionie Narodowym.

_MG_5726a

W 2015 roku Stadion Narodowy na Targach przywitał nas takim widokiem. Jak dobrze pamiętam to na trybunach można było usiąść tylko w jednym miejscu – inne były zablokowane. To było bardzo duże utrudnienie dla ludzi. Tak naprawdę nie było gdzie iść odpocząć od tłumu, ścisku i hałasu, ani też możliwość szybkiego przedostania się na drugą stronę stadionu.

_MG_5727a

Powyższe zdjęcia zrobiliśmy podczas spotkania blogerów zorganizowanego przez Natalię z Książkowe „kocha, nie kocha” oraz Magdę Książkowe wyliczanki. Dziewczyny przygotowały świetną loterię, w której można było wylosować książki do recenzji. W tym roku również odbyło się zarówno spotkanie jak i loteria, jednak tym razem nie mogłam w nim uczestniczyć, bo jechałam z P. na Festiwal Kolorów.;)

_MG_5730a _MG_5731a_MG_5733a

I w końcu doczekałam się zdjęcia z Natalią!:)


https://www.instagram.com/p/21azFXEUBx/
 

_MG_5734a

Jak co roku spotkałam się z Magdą Witkiewicz. Już nie wyobrażam sobie Warszawskich Targów Książek bez spotkania z Nią!:) Solidna dawka pozytywnej energii gwarantowana!

_MG_5735a _MG_5737a

Niespodziewanie spotkaliśmy też Pana Krzysztofa Baranowskiego, którego mój brat uwielbia. Bez większego zastanowienia kupiliśmy Jego książkę, brat wziął autograf, a ja zrobiłam mu pamiątkowe zdjęcie z kapitanem.:)

_MG_5741a_MG_5744aNa widok tej nazwy chyba już do końca życia będzie mi się kręciła łezka w oku. Jestem naprawdę szczęśliwa, że miałam możliwość pracowania dla tej firmy przez trzy lata. Z ogromnym sentymentem wracam do tego czasu.

_MG_5748aZdjęcie z Wojciechem Cejrowskim też musi być!:)

_MG_5751aOooj, to było niebezpieczne stoisko dla mnie. Na szczęście brat szybko mnie od tego miejsca odciągnął.;)

_MG_5758a _MG_5759a_MG_5760a_MG_5762zA takie widoki czekały na nas, kiedy wyszliśmy zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Przejechało wtedy tych starych warszawskich autobusów baaaardzo dużo! Naprawdę cudowny widok.

 

_MG_5766a _MG_5771a _MG_5775aa _MG_5781aa

Najważniejsze spotkanie ubiegłorocznych targów! Uwielbiam Dziarskiego Dziadka i ogromnie się cieszę, że mogłam poznać Go osobiście. Naprawdę wspaniały człowiek. Na spotkaniu był również Władysław Kozakiewicz, który wzbudził moją sympatię, czego szczerze mówiąc jakoś się nie spodziewałam.

_MG_5783aNa koniec ubiegłorocznych targów – minionek! Lubicie minionki?:)

~~*~~*~~

W tym roku w czasie Warszawskich Targów Książki miałam być po za Warszawą. Jednak moje plany uległy zmianie, więc koniec końców się na nich znalazłam. Niestety, ze względu na dużą ilość nauki (ta sesja…;)), nie miałam za bardzo kiedy zapoznać się z ich programem. Tak więc ograniczyłam się praktycznie do stałych punktów moich corocznych targów.

_MG_7376a _MG_7377a

Przede wszystkim nie mogło mnie zabraknąć na sobotniej wymianie książek „Z półki na półkę” organizowanym przez portal Lubimyczytać. W tamtym roku jakoś nie uwieczniłam tego na zdjęciach, ale też oczywiście byłam. Nie pamiętam jednak już za bardzo jakie książki udało mi się wtedy upolować. Tym razem zabrałam ze sobą pięć książek i wyszłam z wymiany z takimi oto zdobyczami:

_MG_7421a

Prosto z wymiany poleciałam na stoisko Filii spotkać się z (a jakżeby inaczej!) Magdą Witkiewicz. W tym roku miałam okazję spróbować (już chyba słynnych) babeczek. Były naprawdę pyszneee!

_MG_7392a_MG_7394a _MG_7395a

Poszliśmy także do Jacka Komudy, którego książki bardzo lubi mój brat.

_MG_7385a

Później wybraliśmy się na stoisko Granice.pl na którym jak co roku był organizowany konkurs polegający na zebraniu odpowiedzi na 20 pytań. Aby je zdobyć trzeba wybrać się do stoisk odpowiednich wydawnictw. W tamtym roku też brałam w nim udział, ale znowu nie pamiętam za bardzo jakie książki udało mi się wówczas zdobyć. Ale uwielbiam ten konkurs. Jak dla mnie to naprawdę świetna zabawa! Przy okazji można poznać świetnych ludzi.  W szczególności pozdrawiam Pana z wydawnictwa Annapurna.:) Następnego dnia także wzięliśmy udział w konkursie portalu Granice.pl. Razem udało nam się w tym roku wygrać aż 8 książek.

_MG_7440a_MG_7399a

W międzyczasie wybraliśmy się na krótki spacer po ulicy francuskiej i odwiedziliśmy stoisko merlin.pl gdzie napiliśmy się pysznych soków oraz kawy.


https://www.instagram.com/p/BFq43NOrZ66/?taken-by=mapienkos1
DSC_0079a

_MG_7430a

A po ogłoszeniu wyników konkursu poszliśmy oglądać stoiska z komiksami, mangami i gadżetami. Po drodze zahaczyliśmy o wykład Mateusza Grzesiaka. Ubolewam, że nie wiedziałam o Jego obecności na targach. Z chęcią wzięłabym autograf na książce „100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni” i zamieniłabym z nim parę słów. Ale niestety. Cieszę się chociaż, że mogłam Go zobaczyć i przez chwilę posłuchać. Jednak było już tam tak dużo ludzi, a mnie dodatkowo bolała głowa, że nie wytrzymałam długo.

 

https://www.instagram.com/p/BFtcz81EUAJ/?taken-by=natblueeu

DSC_0081a DSC_0091a

Poszliśmy więc obejrzeć wspomniane już stoiska z komiksami. Wzięliśmy udział w loterii, w której wylosowaliśmy teoretycznie plakaty. Jednak Pan miał ich już mało, więc zaproponował, że możemy wybrać sobie podkładki pod kubki. Tak tez uczyniliśmy. Podkładki dla nas są zdecydowanie bardziej praktyczne.;)

DSC_0096a_MG_7425a

Na sam koniec poszliśmy na płytę stadionu, gdzie można było między innymi pograć w gry planszowe, na Xboxie albo na komputerach.  Nas zdecydowanie najbardziej zainteresowały różne rodzaje gry monopoly, ale zagraliśmy także w Odbudowę Warszawy (chcę ją!!!) oraz w Speed Cups, w której nieskromnie się przyznam, że wygrałam.;)

DSC_0106a DSC_0108a DSC_0112a DSC_0115a

Później poszliśmy do Parku Skaryszewskiego, poleżeć i odpocząć na soczyście zielonej trawce. Przy okazji podziwialiśmy pyłki spadające z drzew. Współczuję osobom, które są na nie uczulone, bo widok jest naprawdę niesamowity. Filmik, który nagraliśmy nie oddaje za bardzo uroku tego „widowiska”.;)

DSC_0124a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *