Jesteś cudem – Elżbieta Rodzeń

Jesteś cudem, Elżbieta Rodzeń

„Jesteś cudem” Elżbiety Rodzeń to pierwsza książka, jaką przeczytałam po porodzie. To również moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, a  do sięgnięcia po jej najnowszą powieść przekonał mnie poruszony w niej aspekt nowotworu krwi, a także bycia dawcą szpiku kości.

Maja od dziecka całe swoje życie poświęca baletowi. Jednak jej przyszła kariera staje pod znakiem zapytania, gdy na pierwszym roku studiów ulega wypadkowi samochodowemu. Pierwszej pomocy udziela jej Kamil. Gdyby nie on, mogłaby nie przeżyć. Chociaż chłopak sam wciąż walczy z demonami ze swojej przeszłości i tragicznymi wspomnieniami, nawet później stara się udzielić Mai wsparcia. Między nimi rodzi się głębokie uczucie, lecz czasami, gdy spotykają się dwie zagubione dusze, sama miłość nie wystarczy.

„Ich uczucie było czymś niesamowitym. Zrobiłby dla niej wszystko, a ona poszłaby za nim w ogień. To była taka para, na którą patrzysz z zazdrością, a jednocześnie zastanawiasz się , czy udźwignąłbyś taką miłość.”

Już na samym początku lektury „Jesteś cudem” pomyślałam, że jest to książka, której z chęcią obejrzałabym ekranizację. Po jej ukończeniu wciąż podtrzymuję swoje zdanie. Elżbieta Rodzeń stworzyła poruszającą fabułę i świetnie wykreowała bohaterów. Powieść jest napisana w przyjemnym stylu, co sprawia, że jej strony się wręcz pochłania. Tym bardziej, że Elżbieta Rodzeń dostarcza czytelnikowi całą paletę emocji. To książka o miłości, przyjaźni, poświęceniu oraz odwadze, a także o samotności i bólu po stracie. Autorka zwraca także uwagę jak ważne jest rozliczenie się z przeszłością oraz ile może dać szczera rozmowa.

„Widzisz, zawsze kiedy coś udaje nam się zdobyć, ryzykujemy tym, że możemy to stracić. Gdy się zakochujemy, ktoś może zranić nasze serce. A gdy nie zrobimy niczego, niczego nie mamy, to też nie czujemy strachu, że zaraz ktoś nam to odbierze.”

Elżbieta Rodzeń w powieści „Jesteś cudem” porusza tematy takie jak uzależnienie i śmiertelna choroba jaką jest białaczka, a co za tym idzie kwestię terapii oraz ratowania ludzkiego życia. To pozycja, która skłania do refleksji i zastanowienia się nad rejestracją w bazach DKMS. Wyjaśnia dlaczego warto zostać dawcą szpiku i z czym się to wiąże. Trzeba być bowiem całkowicie pewnym swojej decyzji, bo nie sztuką jest zgłosić się, a następnie zrezygnować w ostatnim momencie. Cieszę się, że sięgnęłam po książkę „Jesteś cudem” Elżbiety Rodzeń. Wam również z całego serca polecam jej lekturę, ponieważ jest to naprawdę wartościowa powieść. Na koniec wspomnę jeszcze, że kupując książkę „Jesteś cudem” wspieramy działania Fundacji.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Znak, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *