Agnieszka Zakrzewska, Gwiazdy nigdy nie gasną, książka, Wydawnictwo Flow, wojna, Anne Frank

Gwiazdy nigdy nie gasną – Agnieszka Zakrzewska 

 

„Gwiazdy nigdy nie gasną” Agnieszki Zakrzewskiej to pierwsza książka, którą wydało Wydawnictwo Flow. Wybór autorki był doskonały, ponieważ już na pierwszy rzut oka widać, że odpowiednio tę powieść potraktowano. Prezentuje się naprawdę pięknie! Okładka zachwyca, a wszelkie detale są dopracowane. Od razu widać, że do jej stworzenia pod każdym względem podchodzono z sercem. Cieszę się z tego powodu ogromnie. “Gwiazdy nigdy nie gasną” to naprawdę wyjątkowa powieść, która zasługiwała na odpowiednią oprawę. I taką właśnie otrzymała.

 

Książka “Gwiazdy nigdy nie gasną” to opowieść o przyjaźni Hanneli Goslar i Anne Frank. Autorka opisuje jak zwykła oraz beztroska codzienność dwóch młodych dziewczynek została brutalnie przerwana. Rządy Adolfa Hitlera, a co za tym idzie wypowiedzenie wojny neutralnej Holandii, zmieniło ich życie na zawsze. Z dnia na dzień Hanneli i Anne tracą kontakt, nie mogąc się nawet ze sobą pożegnać. Nie mają też pojęcia kiedykolwiek jeszcze się ze sobą zobaczą…

 

„Naj­zwy­klej­sze rze­czy, nawet takie ba­nal­ne jak ptak, który przy­siadł na pa­ra­pe­cie okna, mogą nam dać ra­dość. Trze­ba w każ­dej bez­na­dziei umieć zna­leźć sobie jakąś przy­jem­ność. W trud­nych chwi­lach od­rzu­ca­li­śmy bła­host­ki, wy­da­wa­ły się nam nie­war­te wspo­mnień, a to wła­śnie te drob­nost­ki są ka­mie­niem mi­lo­wym do prze­trwa­nia.”

 

“Gwiazdy nigdy nie gasną” to niezwykła historia o prawdziwej przyjaźni. To również opowieść o strasznej rzeczywistości, jaką wówczas zafundowano niewinnym ludziom – w tym małym dzieciom. Historia stworzona przez Agnieszkę Zakrzewską oparta jest na faktach. Czytając “Gwiazdy nigdy nie gasną” z łatwością można dostrzec w jak ogromnym stopniu autorka przyłożyła się do jej napisania. Kocham czytać tak dopracowane książki, które jednocześnie wywołują we mnie ogrom emocji. To historia, która jest bolesna, prawdziwa, ale także piękna. Poruszająca i wstrząsająca do granic możliwości. Bardzo spodobało mi się to, że autorka nie ubarwia rzeczywistości ani nie idealizuje ludzi, którzy pojawią się w tej historii – włącznie z Hanneli i Anne.

 

„Choć­bym nie wiem jak bar­dzo by­wa­ła udrę­czo­na i zre­zy­gno­wa­na, mu­siałam gro­ma­dzić te dro­bia­zgi i po­zo­ry nor­mal­no­ści, nie tylko po to, żeby prze­żyć, ale rów­nież dla­te­go, żebym chcia­ła i umia­ła żyć póź­niej.”

 

Po przeczytaniu “Gwiazdy nigdy nie gasną” wiem, że na pewno sięgnę po “Dziennik” Anne Frank. Od kilku lat miałam w planach tę pozycję. Jednak dopiero po przeczytaniu tej pozycji czuję się naprawdę zaintrygowana i zainteresowana historią tej niezwykłej dziewczynki. Gratuluję Agnieszce Zakrzewskiej, która napisała tak wspaniałą książkę, a Wydanictwu Flow, że w swojej działalność jako pierwszą wydali tak wyjątkową pozycję. 

 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Skarpa Warszawska, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *