Reminders of him, Colleen Hoover

Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam – Colleen Hoover

 

Książka “Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” autorstwa Colleen Hoover oczarowała mnie już od pierwszych stron. Chociaż powoli rozdziera serce na milion maleńkich kawałeczków, to potrafi przynieść również ukojenie, wywołać uśmiech na twarzy, a przede wszystkim dać nadzieję. Colleen Hoover napisała cudowną powieść o przyjaźni, miłości, rodzicielstwie, stracie i mocy wybaczenia. Zwraca uwagę z jaką łatwością zdarza się oceniać człowieka i wyrobić sobie o nim opinię przez pryzmat jednej chwili. Pokazuje także jak jedno wydarzenie może odmiennie wyglądać z różnych perspektyw.

 

„Takie chwile jak ta przypominają mi, że szczęście nie jest czymś stałym, co możemy osiągnąć raz na zawsze, ale tylko zdarza się od czasu do czasu, niekiedy w tak śladowej ilości, że ledwie wystarczy do tego, by utrzymać nas przy życiu.”

 

Kenna Rowan to młoda dziewczyna, która ma za sobą 5 lat więzienia. Kiedy z niego wychodzi czuje się osamotniona i skreślona przez całe społeczeństwo. Marzy jednak tylko o jednym. Chce być obecna w życiu swojej córki, jednak jest to wręcz niemożliwe. Gdy poznaje Ledgara Warda pojawia się iskierka nadziei, lecz niestety wraz z ogromnym ryzykiem, że zgaśnie ona raz na zawsze.

 

„Żal sprawia, że trzymasz palec na pauzie. Podobnie jak więzienie. Kiedy stąd wyjdziesz, upewnij się, że wcisnęłaś odtwarzanie, abyś nie zapomniała dalej żyć.”

 

Powieść „Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Najchętniej nie odrywałabym się od niej, aż do przeczytania ostatniego zdania. Uniemożliwiły mi to pilne obowiązki, ale i tak sięgałam po nią w każdym wolnym momencie. Towarzyszyły mi przy tym znaczniki, ponieważ co chwilę czułam potrzebę zaznaczania jakiegoś wyjątkowego dla mnie fragmentu. Praktycznie nigdy mi się to nie zdarza!

 

“I chciałabym umieć żyć tak, aby wyglądało, jakbym żyła bez żadnego wysiłku. Bo do tej pory sprawiałam wrażenie, jakby każdy aspekt mojego istnienia był zbyt trudny do opanowania.”

 

„Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” to wielowymiarowa historia, która całkowicie mnie zauroczyła. Pokochałam także wszystkich bohaterów, których wykreowała Colleen Hoover. Nie byli idealni, byli do bólu prawdziwi. “Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam” jest książką, która dogłębnie porusza, a przy tym wywołuje całą gamę niesamowicie silnych emocji. Bardzo rzadko płaczę na książkach, ale Colleen Hoover należy do autorek, które potrafią sprawić, że w moich oczach pojawią się łzy. Ogrom łez. Bezapelacyjnie to jedna z moich ulubionych pozycji Colleen Hoover. Zdecydowanie nie przechodź przy niej obojętnie!

 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Skarpa Warszawska, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Przeczytaj również recenzje innych książek Colleen Hoover

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *