Życie jest zbyt krótkie, Abby Jimenez

Życie jest zbyt krótkie – Abby Jimenez

 

“Życie jest zbyt krótkie” autorstwa Abby Jimenes, to książka na której premierę czekałam z niecierpliwością. Poprzednie powieści tej autorki zachwyciły mnie tak bardzo, że po jej książki sięgam już w ciemno. Nie sądziłam jednak, że oczaruje mnie swoją twórczością jeszcze mocniej, a jednak!

 

W jednym momencie życie Vanessy zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Nagle z youtuberki nagrywającej filmy ze swoich podróży zostaje tymczasową opiekunką kilkutygodniowej dziewczynki. Daje sobie radę aż do pewnej nocy, gdy Grace nie może przestać płakać. Kobieta wyczerpała już wszystkie możliwe pomysły na to jak pomóc maluszkowi, jak również swoje siły. Czuje się, ale także wygląda fatalnie. I właśnie wtedy w jej drzwiach staje najprzystojniejszy lokator z całego bloku… oferując swoją pomoc.

 

Wspólne spędzanie czasu, obustronne wsparcie i odkrywanie pewnych spraw z różnych perspektyw sprawia, że między Adrianem i Vannesą rodzi się piękna przyjaźń. I nic więcej, postanowione. Nie przekroczą ustalonej granicy. Nie zniszczą relacji, jaką stworzyli. Tak przecież będzie lepiej.

 

Ciepła, emocjonalna powieść z ważnym przesłaniem

 

Książka “Życie jest zbyt krótkie” Abby Jimenez, to taka emocjonalna mieszanka wybuchowa. W jednej chwili jest zabawnie i uroczo, aby za chwilę trudy życia spowodowały ból, rozpacz oraz bezsilność. Jednakże chociaż porusza tematy od których serce się kraje, to daje również daje nadzieję na to, że będzie lepiej. To piękna, słodko-gorzka historia, okraszona solidną nutą refleksyjności. Pod pozornie lekkim, a także ciepłym i przyjemnym w odbiorze romansem autorka ukryła bardzo ważne przesłanie.

 

Teoretycznie “Życie jest zbyt krótkie” jest zupełnie nową historią. Jednak zachęcam do czytania tych książek po kolei, z tego względu, że w kolejnych pojawiają się pewne nawiązania do poprzednich powieści, które mogą niepostrzeżenie zdradzić pewne kwestie. Sugeruję również, aby nie czytać opisu znajdującego się na okładce, ponieważ według mnie podano w nim dużo informacji, które lepiej odkryć samemu podczas lektury tej pozycji.

 

Jak wcześniej zastanawiałam się czy moją ulubioną książką Abby Jimenez jest “To tylko przyjaciel” czy “Miłość szuka właściciela”, tak teraz odpowiedź może być tylko jedna. Moim faworytem wśród powieści tej autorki jest zdecydowanie “Życie jest zbyt krótkie”. Uwielbiam wykreowanych przez autorkę bohaterów, wszystkie poruszone w fabule wątki i oczywiście styl pisania Abby Jimenez wraz z jej znakomitym poczuciem humoru. Polecam z całego serca! To cudowna powieść, którą zdecydowanie warto przeczytać.

 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Muza, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *