Dogonić miłość, Anna Sakowicz

Dogonić miłość – Anna Sakowicz

„Dogonić miłość” autorstwa Anny Sakowicz stanowi drugą część cyklu „Plan Agaty”. Pierwszy tom tak bardzo mi się spodobał, że z ogromną przyjemnością zabrałam się za jego kontynuację. Już na wstępie mogę zaznaczyć, że tym razem napisy na okładce na szczęście się nie ścierają. Taki problem pojawił się niestety przy poprzedniej części, czyli „Postawić na szczęście”.

Przypomnę, że główna bohaterka powieści założyła się ze swoją rodzoną siostrą, że w ciągu trzech lat, przed ukończeniem czterdziestki, uda się jej zgubić zbędne kilogramy, stanąć na ślubnym kobiercu oraz urodzić dziecko. Głównej bohaterce owszem udało się zrealizować jeden z tych celów, ale nie do końca tak, jak sobie to wyobrażała. I chodzi tu zarówno o samą kolejność, jak i to z kim udało się jej ten plan zrealizować. Domyślacie się już mniej więcej, co wydarzyło się w życiu Agaty Żółtaszek? Tak, spodziewa się dziecka! Pytanie tylko, z kim? Męża jak nie było, tak nie ma. Za to kilogramów pojawi się jeszcze więcej…

Po książkę „Dogonić miłość” sięgnęłam w idealnym dla siebie momencie, bo akurat w momencie, gdy sama dowiedziałam się o swojej ciąży. Z tego też względu jeszcze z większą przyjemnością zatopiłam się w lekturę tej powieści. Z ogromnym zainteresowaniem czytałam o przebiegu ciąży u Agaty, a także porodu czy pierwszych chwil z noworodkiem. 

„Miłość to najpiękniejsze, co może w życiu się przydarzyć. Bierz to uczucie pełnymi garściami i nie zastanawiaj się, co będzie jutro. A on jak kocha to i kremem przeciwodleżynowym cię nasmaruje. (…) Życie jest zbyt kruche, by zastanawiać się na tym, czy warto kochać.”

Autorka jednak nie skupiła się jedynie na Agacie, ale poświęciła uwagę także jej niepełnosprawnej siostrze Poli. To postać, która zdobyła moją sympatię w naprawdę ogromny sposób. Z uwagą śledziłam jej dalsze losy z nadzieją, że wszystko się jej w życiu poukłada, tak jakby tego chciała. Tym razem ta piękna, młoda i zaradna kobieta, mimo wielu obaw oraz wątpliwości, postanowi wykonać kolejny krok ku samodzielności. Jednak oczywiście bez przeszkód się nie obędzie. Autorka poruszy także wątek samoakceptacji i dostrzeżenia przez Polę kobiecości w sobie. Czekają ją też pewne zawirowania w relacjach damsko-męskich. Zresztą tak samo jak Agatę. Pewne osoby znikną z ich życia, a inne się pojawią…

Chociaż Anna Sakowicz w powieści „Dogonić miłość” ponownie porusza trudne tematy, to całość jest napisana w lekki oraz przystępny sposób. Oczywiście również i tym razem nie zabraknie niebanalnych wątków czy zwrotów akcji, a także odpowiedniej dawki różnorodnych emocji oraz dobrego humoru. To książka, którą wręcz „pochłonęłam” i na pewno sięgnę po kolejny tom cyklu, jeśli tylko pojawi się na rynku wydawniczym.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *