Rozpoczynamy naukę do poprawy wyników matury z podstawowego polskiego oraz rozszerzonej historii i WOSu… ech. Drugi raz podchodzić do matury prosto nie jest, ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń?

 

Od góry:

1. Ferdydurke – Witold Gombrowicz – Lektury, witajcie ponownie!

2. Kochanie, chcę Ci powiedzieć – Louisa Young – zostałam skuszona przez recenzję Aleksandry.

3. Sklepy Cynamonowe – Bruno Schulz  – a to, że czytanie lektur zaczęłam od Gombrowicza i Schulza to zasługa portalu Lubimy Czytać.

4. Dzieje Greków i Rzymian – Zygmunt Kubiak – aktualnie czytam i zachwycam się Panem Kubiakiem, a raczej jego sposobem pisania. Już wiem dlaczego mój Profesor od historii już w liceum polecał mi tego autora.

5. Aleksander Wielki – Peter Green

6. Pani Walewska – Wacław Gąsiorowski – nie jest to najnowsze wydanie tej książki jak u Aleksandry, ale to też dzięki niej sięgnęłam po tą książkę. Tym bardziej, że Napoleona to ja wprost uwielbiam.

 

Wszystkie książki wypożyczyłam z biblioteki. Jeśli starczy mi czasu przeczytam jeszcze jakieś ze swojej kolekcji. Może w końcu uda mi się przeczytać w całości „Powstanie Warszawskie” – Normana Daviesa.. Zastanawiam się ile czasu wytrzymam bez czytania Jodi Picoult, Nicholasa Sparksa, czy kogokolwiek spoza lektur, historii i WOSu..

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *