Sięgając po książkę Hanny Winter pod tytułem „Giń” zastanawiałam się co takiego jest w psychopatach czy mordercach, że intrygują i przyciągają swoją osobą uwagę innych. Strach, niebezpieczeństwo i groza nagle dla wielu przestają istnieć. Ważne jest tylko to, aby dogłębnie poznać duszę i motywy kolejnego Kuby Rozpruwacza. A później żyć w ciągłej nadziei, że tak chorego psychicznie człowieka nie spotka się nigdy na własnej drodze…

Mieszkańców Berlina żyją natomiast ogarnął przeraźliwy lęk, kiedy w stolicy Niemczech pojawił się brutalny morderca, który seryjnie i bez skrupułów torturuje i zabija skrupulatnie wybierane przez siebie kobiety. Żądny krwi wzrok kieruje na kolejną swoją ofiarę, nieświadomą niczego Larę Simsons, spełniająca się zawodowo właścicielkę nowo otwartej wyśnionej kawiarenki. Jednak mężczyzna powszechnie znany jako Wypruwacz nie pozwoli zbyt długo cieszyć się jej własnym szczęściem oraz sukcesem. Zostaje zaatakowana przez niego tuż po przyjęciu inauguracyjnym. Kiedy okazało się, że zepsuł się jej samochód, pojawił się nagle nie wiadomo skąd proponując bezpieczne zawiezienie kobiety do domu… Chytry plan bestialskiego zamordowania nie powiódł się jednak dzięki paralizatorowi otrzymanego tego samego wieczora od najlepszego przyjaciela. Wkrótce okazuje się, że w dalszym ciągu jej życiu wciąż zagraża ogromne niebezpieczeństwo i najlepszym rozwiązaniem jest program ochrony świadków. Wraz z córkę Emmą musiałaby rozpocząć nowe życie pod zmienionym nazwiskiem, w innym miejscu, wśród wcześniej nieznanych osób.

Czy kobieta zdecyduje się na taki krok w nieznane? Czy zrezygnuje ze wszystkiego dla dobra i bezpieczeństwa swojego dziecka oraz jej samej? I wreszcie, czy to wszystko powstrzyma mordercę od jego strasznych, mrożących krew w żyłach zamiarów? Czy w rezultacie podda się i zniknie na zawsze z życia kobiety? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wyżej postawione pytania koniecznie sięgnij po książkę Hanny  Winter pod tytułem „Giń” a wówczas w pełni zaspokoisz swoją ciekawość! ;)

Tajemnicza oraz mroczna atmosfera jaką tworzy autorka w swoim dziele intryguje czytelnika i nie pozwala mu się oderwać od lektury chociażby na sekundę. Niepokój, strach czy groza przez cały czas towarzyszą wartkiej i skomplikowanej akcji. Morderca starannie chowa się między stronami, powodując zdezorientowanie w czytelniku. Z pozoru cenne informacje oraz motywy co i rusz prowadzą co najwyżej na manowce. Niesamowita zagadka kryminalna, trudne śledztwo i retrospekcje w przeszłości skomplikowanej postać jaką jest Wypruwacz non stop trzymają w napięciu nie pozwalając odetchnąć aż do ostatniego słowa.

Jeżeli jesteście miłośnikami kryminalnych thrillerów na wysokim poziomie, nie wiecie co to strach, bądź macie ochotę na odrobinę adrenaliny koniecznie zapoznajcie się z książką „Giń” Hanny Winter. Naprawdę warto!

5 komentarzy

  1. Kurczaczek! Zaraz ją wpiszę na listę książek, które muszę przeczytać! :D
    Zapowiada się interesująco. Znając moją mamę, która kocha kryminały, jak tylko wypożyczę tą książkę, to mi ją zabierze, bo będzie chciała ją pierwsza przeczytać.

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *