Wreszcie nadszedl czas kiedy po raz kolejny mogłam zatopić się bez pamięci w niesamowite i pełne wrażeń życie mojej ulubienicy jaką jest Stephanie Plum. Postać stworzona przez Janet Evanovich stała się moją największą od pierwszego tomu, dlatego czym prędzej chcę sięgnąć po następną część tej fascynującej serii. Bo jeśli taka dziewczyna jak Stephanie zostaje łowczynią nagród to uwierzcie – musi być ciekawie.

Każda sprawa Stephanie początkowo zdaje się prosta i nieskomplikowana. Tak jest również i tym razem. Nasza niezdarna, trochę ciapowata łowczyni nagród ma za zadanie złapać dziewczynę, która ukradła samochód swojego byłego chłopaka, póżniej oczywiście nie stawiła się w sądzie na rozprawie, a następnie… zapadła się pod ziemię. Czy Stephanie uda się ją odnależć? czy naprawdę chodziło jedynie o kradzież auta i… listy miłosne? A może chodzi tu o coś kompletnie innego? Jaką tajemnicę ukrywa Maxime Nowicki i jej były partner Eddie Kuntz? Przekonajcie się sami.

A żeby jeszcze dodać szczypty pikantnego smaczku do „spokojnej” egzystencji Stephanie wkracza oczywiście nikt inny tylko Morelli. Uwierzcie tym razem będzie w Trenton naprawdę gorąco. Kilka wybuchów, podpaleń, aż wreszcie Stephanie znajdzie się pod jego dachem. Ich rodziny szybko zareagują na tę wiadomość… Szczególnie babcia Bela przepowiadająca dziewczynie niezwykle interesującą przyszłość. ;)

Jakby jeszcze było mało problemów w życiu Stephanie na drodze stanie Joyce Barnhardt, z którą zdradził ją jej były mąż. Dlaczego jej odwieczny wróg wybrał akurat ten sam zawód co Śliwka, a co więcej tę samą sprawę? Uwierzcie, będzie naprawdę ostro.

Do duetu Stephanie & Lula dołączy kolejna niezwykle wyrazista postać, która dostarczy nam dodatkowej porcji śmiechu. Sally to mistrz rozwiązywania zagadek oraz drag queen. W ten oto sposób trzy muszkieterki wkraczają do akcji! :) Czasami jeszcze dołączy do nich wyjątkowa staruszka jaką jest już słynna Babcia Mazurowa, która i tym razem nie zawiedzie, ale w to chyba nikt nie wątpi. Jednak mam wrażenie, że jest jej o wiele mniej niż zawsze. A szkoda!

Książki z serii o Stephanie Plum autorstwa Janet Evanovich czyta się niezwykle szybko, łatwo i przyjemnie. Z czwartą częścią pod tytułem „Zaliczyć czwórkę” nie było inaczej. Lekurę zakończyłam w mgnieniu oka, wręcz ją pochłonęłam, co często się nie zdarza. Dwa zimowe wieczory i książka będzie za wami! A dobry humor jeszcze długo będzie wam dopisywał, zapewniam! :)

Jeżeli potrzebujecie dużej dawki śmiechu, dobrej zabawy, zaskakujących sytuacji i oryginalnych bohaterów koniecznie sięgnijcie po czwartą część serii o Stephanie Plum pod tytułem „Zaliczyć czwórkę”. Na pewno się nie zawiedziecie!

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *