http://2.bp.blogspot.com/-Bf-GCImjnzw/UKz6ixEt9LI/AAAAAAAAArU/1JxQK4RBp74/s400/Zaraz%CC%81liwa-moc-mys%CC%81lenia.jpeg

 

Powszechnie wiadomo, że śmiechem i ziewaniem łatwo jest się zarazić. Ale czy wiesz, że „niemal wszystko co myślisz, mówisz i robisz jest zaraźliwe”? Jeżeli nie możesz w to uwierzyć koniecznie sięgnij po książkę Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jakoni działają na ciebie” niesamowitego eksperta w branży farmaceutycznej Dr Davida R. Hamiltona. Wówczas zrozumiesz w jaki sposób psychika oddziałuje na ciało, jak Twój nastrój wpływa na samopoczucie Twoich przyjaciół, czym są neurony lustrzane i oksytocyna, oraz jak zamiast grypy złapać szczęście.

 

Jeśli chcesz zobaczyć lepszy świat, sam dawaj przykład lepszego zachowania. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej życzliwości w Twoim społeczeństwie, bądź przykładem dla innych osób do niego należących. Jeżeli chcesz dostrzec więcej pokoju, pokaż innym jak zachowywać się bez użycia agresji. Jak powiedział Gandhi, my musimy być zmianą, którą chcemy dostrzec w świecie.”

 

Bardzo przydatnym i ważnym był dla mnie rozdział trzeci mówiący o tym jak wcześnie człowiekowi zaczynają udzielać się emocje. Rozpoczyna się niezwykle trafnym cytatem autorstwa Dr Haima Ginotta:

 

„Dzieci są jak mokry cement. Cokolwiek upadnie na nie, zostawia swój ślad”

 

Dowiedziałam się, że naprawdę dziecko już w łonie matki słyszy, rozróżnia dźwięki i odczuwa. Wiem także, jak wpływa na nie otoczenie, ton głosu czy kłótnie małżeńskie. Autor w tej części książki dzieli się niezwykle cennymi informacjami dla rodziców i tych, którzy planują nimi zostać.

 

W pewnym sensie dziecko może doświadczyć otaczającego je świata przez swoich rodziców.” Mimo, że nie jest to komedia czy występ kabaretu często podczas czytania nie można powstrzymać się od uśmiechu. Wręcz pojawia się on automatycznie. A wszystko dzięki autorowi książki, który nawet na odległość rozsiewa wokół siebie pozytywną i optymistyczną energię, tak że nawet największego ponuraka potrafiłby rozweselić. Dodatkowym plusem są bezpośrednie zwroty do czytelnika, dzięki którym czujemy, że osobiście rozmawiamy z Dr Hamiltonem.

 

(…) mózg smutniejszej osoby w trakcie upływu dwóch minut zmienia swój kolor na taki sam, jak kolor mózgu szczęśliwszej osoby. Ten sam efekt mógłbyś zauważyć w pokoju pełnym ludzi. Kolor szczęścia rozlewałby się niczym fala.”

 

Jeżeli chcesz wiedzieć w jaki sposób Hitlerowi udało się przekonać tak wiele ludzi do swoich destrukcyjnych planów czy jak zmniejszyć wpływ negatywnych emocji innych ludzi na ciebie koniecznie przeczytaj dzieło Dr Davia R. Hamiltona „Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni działają na ciebie”. I pamiętaj „Zawsze się uśmiechaj rano; sprawia to, że ludzie zaczynają się zastanawiać, co robiłeś w nocy?”

9 komentarzy

  1. NIesamowicie zaciekawiasz tą książką. Uwielbiam wszelkie publikacje dotyczące sposobu myślenia i działania człowieka. Myślę, że autor porusza tutaj kwestię neuronów lustrzanych, bo jeżeli tak, to polecam również „Mit neuronów lustrzanych” (Gregory Hickok), aby mieć „ogląd” tego problemu z każdej strony.

    Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *