moja świąteczna playlista, świąteczne piosenki

Czy Wam też tak czas szybko leci? Dzisiaj obchodzimy Mikołajki, a za chwilę będę święta Bożego Narodzenia! Nawet nie zdążymy się obejrzeć, a będziemy siedzieć z rodziną przy wigilijnym stole. Nie możecie się doczekać? Czujecie już ten klimat? Jeżeli nie, to przychodzę do Was ze świetnym nastrajaczem!

 

Jestem osobą, która nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. A początek grudnia to doskonały moment na włączenie świątecznej playlisty. W tym roku wreszcie przygotowałam swoją własną! Znajdziecie ją na samym  końcu wpisu. Wszystkie utwory są w niej ułożone chronologicznie – od najstarszego do najnowszego. Ale dodatkowo poniżej wstawiłam wybrane piosenki – takie moje perełki, które wręcz uwielbiam.  Do każdej dorzuciłam kilka zdań od siebie. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam miłego czytania i słuchania!

 

Margaret ft. The Voice of Poland 2015 Finalists – Coraz Bliżej Święta [2015]

„Coraz Bliżej Święta”, czyli polska wersja „Wonderful Dream (Holidays Are Coming)” Melanie Thornton to zdecydowanie moja ulubiona piosenka świąteczna, ale koniecznie w wykonaniu Margaret! Zakochałam się w niej i to bardzo! Jeżeli miałabym wskazać jaki utwór włączam w grudniu najczęściej, to postawiłabym właśnie na ten!

 

LemOn – Grudniowy [2015]

Do tego utworu mam niesamowity sentyment. W mojej głowie pojawia się mnóstwo wspomnień za każdym razem, gdy go słucham. Kocham z całego serca. Cała „Etiuda Zimowa” jest cudownym albumem, ale „Grudniowy” najbardziej do mnie trafił. W mojej świątecznej playliście znajdziecie jeszcze klimatyczny utwór „Do świąt” również pochodzący  z tej płyty.

 

Margaret – Kolęda warszawska 1939 [2015]

„Kolędy Warszawskiej” nie mogło u mnie zabraknąć. Kto mnie chociaż trochę zna, doskonale wie, że Warszawę kocham całym sercem. Za każdym razem, kiedy słucham tego utworu mam łzy w oczach i boli mnie serce. Z jednej strony jest przerażająco smutny, ale z drugiej naprawdę piękny. Szacunek dla Margaret za doskonałe wykonanie wywołujące ciarki na całym ciele.

 

Pentatonix – Mary, Did You Know? [2014]

W tej piosence zakochałam się od pierwszej chwili, jak tylko ją usłyszałam. Wykonanie zespołu Pentatonix jest naprawdę piękne, i magiczne. Zachwycam się! Na mojej świątecznej playliście znajdziecie jeszcze również świetną polską wersję tego utworu „Mario, czy już wiesz?” TGD i Kuby Badach.

 

Leona Lewis – One More Sleep [2013]

„One More Sleep” Leony Lewis za każdym razem wprowadza mnie w taki dobry, pozytywny nastrój. Lubię do niej wracać co roku w okresie świątecznym. Bardzo przyjemna, klimatyczna piosenka.

 

Kelly Clarkson – Wrapped in Red [2013]

Tu pozwoliłam sobie wstawić cały album, bo oprócz  „Baby, It’s Cold Outside” oraz „Oh Come, Oh Come Emmanuel” wszystkie utwory mi się naprawdę podobają. Poniżej wstawiam Wam listę piosenek z informacją od której minuty się zaczynają. Na tę chwilę to moja ulubiona świąteczna płyta.

1. „Wrapped in Red” – 00:00

2. „Underneath the Tree” – 3:36

3. „Have Yourself a Merry Little Christmas” – 7:26

4. „Run Run Rudolph” – 11:05

5. „Please Come Home for Christmas (Bells Will Be Ringing)” – 13:33

6. „Every Christmas” – 16:52

7. „Blue Christmas” – 20:40

8. „Baby, It’s Cold Outside” (featuring Ronnie Dunn) – 23:33 – nie podoba mi sie za badzo

9. „Winter Dreams (Brandon’s Song)” – 26:35

10. „White Christmas” – 29:56

11. „My Favorite Things” – 33:00

12. „4 Carats” – 35:49

13. „Just for Now”- 39:17

14. „Silent Night” – 42:48

15. „I’ll Be Home for Christmas” 46:58

16. „Oh Come, Oh Come Emmanuel” 49:52

 

Britney Spears My Only Wish (This Year) [2012]

Britney Spears to moja ulubiona piosenka z dzieciństwa. Od zawsze uwielbiałam jej głos. Za każdym razem, gdy słucham „My Only Wish (This Year)” robi mi się ciepło na sercu. To klimatyczny, kojący i pozytywnie nastrajający utwór.

 

Michael  Bublé – Christmas Deluxe Special Edition [2011]

Do Michael  Bublé długo się przekonywałam. Przez wiele lat nie rozumiałam czym inni się zachwycają. Jego aranżacje świątecznych piosenek w ogóle do mnie nie trafiały. Aż w końcu w tym roku zdałam sobie sprawę, że nie wyobrażam sobie już świąt bez nich.

 

1. It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas – 00:00

2. Santa Claus Is Coming To Town – 3:26

3. Jingle Bells – 6:18

4. White Christmas – 8:58

5. All I Want For Christmas Is You – 12:35

6. Holly Jolly Christmas – 15:27

7. Santa Baby – 17:28

8. Have Yourse lf A Merry Little Christmas – 21:22

9. Christmas (Baby Please Come Home) – 25:13

10. Silent Night – 28:21

11. Blue Christmas – 32:10

12. Cold December Night – 35:53

13. I’ll Be Home For Christmas -39:14

14. Ave Maria – 43:40

15. Mis Deseos/Feliz Navidad – 47:41

16. Michael  Bublé – The Christmas Song

17. Michael  Bublé – Winter Wonderland

18. Michael  Bublé – Frosty The Snowman

19. Michael  Bublé – Silver Bells

 

Hurts – All I Want for Christmas Is New Year’s Day [2010]

Hurts to jeden z moich ulubionych zespołów. W przypadku świątecznej piosenki również mnie nie zawiedli – jest genialna. To taka perełka, której mogłabym słuchać bez przerwy.

 

U2 – Christmas (Baby Please Come Home) [1987]

Dla mnie ten kawałek jest po prostu genialny. Co tu więcej mówić? To zdecydowanie moje klimaty!

 

Band Aid 30 – Do They Know It’s Christmas? [1984]

„Do They Know It’s Christmas?” to utwór z 1984, nagrany przez Band Aid na rzecz pomocy ofiarom klęski głodu w Etiopii. Na mojej playliście znajdziecie również kolejną wersją (Band Aid 30) nagraną w 2014 stworzoną w celu pomocy ofiarom epidemii gorączki krwotocznej Ebola w Afryce Zachodniej. Obie wersje są piękne, chwytają za serce, a do tego zostały stworzone w tak szczytnym celu! Uwielbiam takie akcje i szanuję wszystkich, którzy się do niej przyczynili. W skład z 1984 roku wchodzili między innymi: Phil Collins, Bono, George Michael, Sting, David Bowie czy Paul McCartney. Natomiast w skład z 2014 wchodzili między innymi: Bono, Ellie Goulding, Chris Martin, Rita Ora, Seal, Ed Sheeran czy Sam Smith.

 

Bryan Adams – Christmas Time [1984]

Jestem ogromną wielbicielką zachrypniętego głosu Bryana Adamsa. To od niego zaczęła się moja miłość właśnie do takich męskich głosów. Tak więc, jak usłyszałam „Christmas Time” w jego wykonaniu, to z marszu się zakochałam.

 

Czerwone Gitary – Dzień jeden w roku [1976]

„Dzień jeden w roku” kojarzy mi się z lekcjami muzyki w gimnazjum. Chociaż zbytnio nie mam talentu, jeżeli chodzi o śpiewanie, to bardzo lubiłam ją śpiewać razem z całą klasą (przynajmniej inni mogli mnie zagłuszać :D). To piosenka, do której zdecydowanie mam ogromny sentyment.

 

John Lennon – Happy Xmas (War Is Over) [1972]

Naprawdę piękna piosenka. Na mojej playliście znajdziecie również wykonanie tego utworu przez Celine Dion, ale ja osobiście jestem wielbicielką starszej, oryginalnej wersji.

 

Frank Sinatra – Let it snow [1950]

Jestem wielką wielbicielką Franka Sinatry, więc słuchanie „Let it snow” w jego wykonaniu to dla mnie czysta przyjemność.  Rozpływam się! Na mojej playliście znajdziecie jeszcze wersją Michael Buble z 2003, która tez mi się podoba, ale nie aż tak bardzo jak ta Franka Sinatry. I właśnie od tego utworu zaczyna się moja świąteczna playlista, którą znajdziecie poniżej. To jeszcze raz miłego słuchania! Mam nadzieję, że moja świąteczna playlista przypadnie Wam do gustu. Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze ulubione bożonarodzeniowe piosenki!

 

MOJA ŚWIĄTECZNA PLAYLISTA

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *