100_4983a

Nawet w deszczową pogodę, kiedy widok za oknem nie zachęca do wystawienia choć kawałeczka nosa z domu, warto pamiętać o zdrowym stylu życia.  Domowy trening plus zdrowe posiłki przygotowane z produktów, które najczęściej mamy już w swojej kuchni sprawią, że nie zdążycie mrugnąć okiem, a nastrój się wam poprawi! Mam dzisiaj dla was propozycję na przepyszne, dietetyczne, a do tego banalnie proste w wykonaniu, bananowe pancakes!

Na jedną porcję potrzebne nam będą jedynie dwa składniki! Tylko Banan i jajko. Nic więcej.

100_4987a

Oczywiście jeżeli macie ochotę jako dodatki możecie dodać owoce, orzechy, jogurt naturalny, miód czy inne zdrowe składniki.
My tym razem troszkę przymknęliśmy oczko i oprócz kiwi oraz winogron dodaliśmy odrobinę cukru pudru, ale na ogół wystarczają nam do szczęścia same placuszki bez dodatków.

100_4990

Banana dokładnie rozgniatamy, a jajko roztrzepujemy w miseczce. Następnie oba składniki ze sobą mieszamy. Kolejnym krokiem jest rozgrzanie patelni. Możemy nawilżyć patelnię odrobiną oliwy, ale nie jest to konieczne. Zmniejszamy gaz na najmniejszy i rozprowadzamy ciasto na patelni (my zawsze używamy do tego łyżki wazowej).  Smażymy obie strony do uzyskania złotego koloru.

100_4985a

Gotowe!

Nie musisz mówić mniam, ale ciężko się powstrzymać! ; )

23 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *