Sen na pogodne dni, Anna H. Niemczynow, Wydawnictwo Luna, książka

Sen na pogodne dni – Anna H. Niemczynow

 

„Sen na pogodne dni” Anny H. Niemczynow to książka, którą bardzo chciałam przeczytać. Byłam ogromnie ciekawa historii, którą autorka postanowiła spisać zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia swoich przyjaciół – Luizy i Marcina.

 

Ludzie często mają tendencję do odkładania swoich marzeń i celów na później. Czekają aż dzieci dorosną, pojawi się płynność finansowa albo po prostu lepsze jutro. Gorzej, gdy przyszłość tak się ukształtuje, że ono nigdy nie nadejdzie. Taka właśnie sytuacja nastąpiła w życiu Helmuta i Leonie. Ich małżeństwo mimo wieloletniego stażu w dalszym ciągu oparte było na prawdziwej miłości oraz szacunku. Oboje pragnęli spędzić ze sobą resztę życia, tak jak to sobie od zawsze planowali. Jednak los nagle wystawił ich na ogromną próbę.

 

„Czekali na to, aż ich sen na pogodne dni jesieni życia wreszcie się spełni. Nie przewidzieli tylko tego, że dołączy do nich ktoś trzeci. Ktoś nieproszony. Ktoś niechciany.”

 

Liza mieszka w Ameryce, do której przeprowadziła się ze względu na swojego już byłego męża, aby ich syn miał blisko obojga rodziców. Zrezygnowała z siebie, aby zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. Chciałaby odmienić swoje życie, lecz wciąż nie mogła zebrać się, aby zrobić pierwszy radykalny krok.

 

Martin od lat walczy, aby uratować swoją rodzinę, w szczególności ze względu na ukochaną córkę. Jednak z każdym dniem coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że nie ma szans, aby wyplenić toksyczność, która się pojawiła w jego małżeństwie.

 

Anna H. Niemczynow po raz kolejny stworzyła chwytającą za serce historię, która wywołuje wiele emocji. To książka o różnych obliczach miłości, szukaniu szczęścia, tęsknocie, nauce odpuszczania, przyjaźni, zaufaniu, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. W moim odczuciu, głównym motywem całej powieści są marzenia, których nie warto odkładać, lecz każdego dnia działać w kierunku ich realizacji.

 

„Świat po­zo­rów, jakie sami wokół siebie roz­ta­cza­my, czę­sto zmie­nia nasze życie w cia­sne klat­ki, które w po­łą­cze­niu z wła­snym wy­god­nictwem i upły­wem czasu stają się dla nas wię­zie­niem.”

 

Jednak tak jak w prawdziwym życiu, również w tej pozycji nie wszystko jest proste i cudowne jak w bajce. Autorka w „Sen na pogodne dni” porusza między innymi trudną kwestię funkcjonowania całej rodziny, gdy jednego z jej członków dotyka nieuleczalna choroba. „Sen na pogodne dni” to książka, której akcja toczy się w spokojnym tempie, a atmosfera otula kojącym ciepłem. Piękna, mądra oraz wartościowa powieść, idealna na jesienne i zimowe wieczory.

 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Luna, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Przeczytaj również recenzje innych książek i opowiadań, które napisała Anna H. Niemczynow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *