_MG_0291a

„Weekend z książką” to cykl sobotnich postów w których będą ukazywały się recenzje pojedynczych książek, bądź krótkie opinie na temat trzech ostatnio przeczytanych przeze mnie pozycji, czyli „Ostatnio przeczytane”.

 

 

Nigdy nie byłam dziewczyną, która miałaby problem z pokazaniem się bez makijażu. Częściej można spotkać mnie bez żadnych kolorowych kosmetyków na twarzy niż umalowaną. Jednak zawsze podziwiałam osoby, które potrafiły wykonać perfekcyjny make-up. Według mnie posiadają naprawdę niesamowity talent. Dobry makijaż nie jest wcale tak łatwo zrobić jak niektórym może się to wydawać. Dlatego też z przyjemnością zabrałam  się za lekturę książki „Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz”. Poznawanie historii tak utalentowanego Polaka  było niesamowitą przygodą, podczas której mogłam dowiedzieć się wielu ciekawych tajników kosmetycznych. Uwielbiam poznawać ludzi z pasją, a Max Factor był doskonałym przykładem takiego człowieka. Wszystko co robił, robił prosto z serca. Ponadto był mężczyzną niezwykle pracowitym i perfekcyjnym. Dzięki niemu kobiety mogą się cieszyć nie tylko świetnymi jakościowo kosmetykami kolorowymi, ale również znają zasady idealnego makijażu jego autorstwa.

Książka „Nadzieja” Katarzyny  Michalak to jak na razie najlepsza pozycja autorki, z którą miałam okazję się zapoznać. Historia bitej przez ojca Lilki i chłopaka pochodzenia łemkowskiego – Aleksieja jest wciągająca, a ich dalsze losy intrygują z każdą stroną coraz bardziej.  Tytułowa Nadzieja jest domem-oazą, do której główni bohaterowie marzą, aby wreszcie trafić. Razem. Pytanie tylko, czy im się uda spełnić to marzenie? Katarzyna Michalak stworzyła wzruszającą opowieść o zaskakującym zakończeniu.  To wyjątkowa na swój sposób książka, którą warto przeczytać.

 

 

Do książki Jolanty Kwiatkowskiej pod tytułem „Przewrotność dobra” zabierałam się od jakiś dwóch lat. Czekałam na ten odpowiedni moment, gdzie jej przeczytanie będzie dla mnie idealne. I tak tez się stało. W momencie kiedy w moim otoczeniu pojawili się ludzie, którzy próbują często manipulować innymi w moje ręce wpadła historia Dorotki. To przerażające co ludzie potrafią zrobić pod pozorem „dobra” dla drugiej strony. Jakie sztuczki stosują, żeby komuś wmówić czego tak naprawdę potrzebuje ta osoba.  A Dorotka… stała się w tym mistrzem. Jolanta Kwiatkowska stworzyła książkę, która wielu ludziom otworzy naprawdę szeroko oczy. I jedyne co jeszcze mogę powiedzieć to dwa słowa – warto przeczytać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *