Uśpione namiętności, Anna H. Niemczynow, wydawnictwo Luna, powieść, polska autorka

Uśpione namiętności – Anna H. Niemczynow

 

„Uśpione namiętności” Anny H. Niemczynow to zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek przeczytanych w tym roku. Przyznam, że z powodu tytułu i imion głównych bohaterów sięgałam po nią trochę z obawą, czego mogę się spodziewać. Edward i Bella od razu kojarzą mi się ze „Zmierzchem”, a pojęcie „uśpione namiętności” z romansem rodem z harlequinów. Jednak czułam, że w tym przypadku pozory mnie mylą. W końcu znam już twórczość Anny H. Niemczynow i wiem, że nie napisałaby byle czego. I tak właśnie było. Przekonałam się o tym już po pierwszych kilku stronach.

 

W tym akapicie napiszę dwa zdania opisujących fabułę, ale zachęcam Was, abyście jednak odkryli wszystko samemu sięgając po tę pozycję. Jeśli jednak chcecie się czegoś o niej dowiedzieć, to zdradzę jedynie, że to opowieść o Izabelle Walter, która całe życie spędziła w cieniu swojego męża Edwarda, aż do jego śmierci. Wówczas postanawia wreszcie wziąć swoje życie we własne ręce, ku rozczarowaniu swoich dzieci.

 

Uśpione namiętności – nigdy nie jest za późno, aby je obudzić

 

Anna H. Niemczynow ponownie czaruje słowem tworząc inspirującą i pełną mądrości historię. Autorka pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby obudzić drzemiące w nas uśpione namiętności. W każdym momencie naszego życia warto realizować własne pasje i spełniać marzenia, choćby te najbardziej szalone. Niesamowicie ważne jest, aby znaleźć chwile dla siebie. Warto też pamiętać, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć wszystko od nowa. „Uśpione namiętności” to opowieść o odwadze, szczęściu, wdzięczności, a przede wszystkim autorefleksji nad własnym życiem. Istotne jest, aby skupić się na przemyśleniu własnych zachowań, a nie ocenianiu postępowania innych.

 

Anna H. Niemczynow w powieści „Uśpione namiętności” porusza motyw relacji rodzinnych, w tym tych międzypokoleniowych. Wątek więzi pewnych bohaterów, których dzieliła spora różnica wieku, był jednym z moich ulubionych. W książce pojawia się także aspekt przyjaźni oraz miłości – również tej do siebie i swojego życia. Istotną kwestią, na którą zwróciła uwagę autorka jest poczucie obowiązku zachowania etykiety. Anna H. Niemczynow wspomina również o błędnej ocenie sytuacji przez pryzmat dzieciństwa i o tym jak wybiórczo pamiętamy swoje młodzieńcze lata. Często mamy w głowach tylko pozytywne emocje, co ma swoje plusy.

 

Jestem zachwycona okładką książki „Uśpione namiętności” zachowanej w niebieskiej tonacji, którą tak bardzo kocham. Skradła moje serce bez dwóch zdań, tak samo jak treść tej powieści. „Uśpione namiętności” Anny H. Niemczynow trafia do moich TOP 3 ulubionych książek tej autorki – zaraz po „Jeszcze w zielone gramy” oraz „Bluszcz”. Zdecydowanie ją polecam!

 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Luna, a jeśli zakupisz książkę klikając jedną z opcji poniżej, ja otrzymam z tego niewielką prowizję:

Przeczytaj również recenzje innych książek i opowiadań, które napisała Anna H. Niemczynow:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *